“Sirli mijoz” metodini qo‘llash o‘z samarasini bermoqda
“Trastbank” xususiy aksiyadorlik bankida mijozlarga ko‘rsatilayotgan bank xizmatlari sifatini yaxshilash, aholi va tadbirkorlik sub’ektlarining bank faoliyatidan qoniqish darajasi hamda xodimlarning kasbiy malaka mahoratlarini oshirish maqsadida tashqi marketing kompaniyasi tomonidan “Sirli mijoz” usulida baholash yo‘lga qo‘yilgan.
Bankning Amaliyot boshqarmasi va barcha filiallari xodimlari uchun “Sirli mijoz” usuli yordamida tashqi marketing kompaniyasi tomonidan mijozlarga xizmat ko‘rsatish sifatini baholash bo‘yicha o‘tkazilgan o‘rganish natijalari yuzasidan Filiallar faoliyatini muvofiqlashtirish departamenti direktori va tashqi marketing kompaniyasi rahbari ishtirokida joriy yilning 10 oktabridan boshlab 9 noyabriga qadar masofaviy videokonferensiyalar tashkil etildi.
IMG_4798.jpg
Videokonferensiyada Filiallar faoliyatini muvofiqlashtirish departamenti direktori Oybek Do‘stmuhamedov va tashqi marketing kompaniyasi rahbari Shuhrat Zokirov mijozlarga xizmat ko‘rsatish jarayonida xodimlarning professionalligi va tezkorligi, ularning aholi va bank mijozlari bilan muomala qilish etiketi darajasi borasida yo‘l qo‘ygan xato va kamchiliklari tahlili, shuningdek xizmat ko‘rsatish shart-sharoitlarini yanada yaxshilash bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar berdi.
Bankda “Sirli mijoz” usulining qo‘llanilishi va filiallar tomonidan ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifatining doimiy ravishda nazorat qilib borilishi, ularning samarali faoliyatida muhim asos hisoblanadi.

Update date: 1 December 2020, 11:42
In order to improve the quality of banking services provided to clients in PJSB "Trustbank" and the level of satisfaction of the population and business with banking activities and professional skills of employees, an external marketing company conducts an assessment using the "Secret Client" method.
From October 10 to November 9 this year, videoconferences were organized for the employees of the Operations Department and all branches of the bank based on the results of a study conducted by an external marketing company with the participation of the Director of the Department for Coordination of the Activities of Branches and the head of the external marketing company.
IMG_4798.jpg
During the video conference, Oybek Dustmukhamedov, Director of the Department for Coordination of Branches' Activities, and Shukhrat Zokirov, Head of an external marketing company, analyzed the mistakes and shortcomings of employees in the process of servicing clients, their professionalism and efficiency, the level of etiquette in relations with citizens and bank customers, and appropriate instructions were given.
The use of the "Secret Client" method in the bank and constant quality control of services provided by branches are an important basis for their effective work.