O‘zbekiston Respublikasining to‘lov balansi, xalqaro investitsion pozitsiyasi va tashqi qarzi
Ushbu nashrda 2018 yilning 9 oyi uchun to‘lov balansi va xalqaro investitsion pozitsiyasi, shuningdek, tashqi qarz bo‘yicha ma’lumotlar bayon etiladi. Mazkur ma’lumotlar to‘lov balansi va xalqaro investitsion pozitsiya bo‘yicha Qo‘llanmaning oltinchi nashriga (TBQ 6. XVF, 2009 y) va xalqaro valyuta fondining tashqi sektor statistikasini tuzishda yuzasidan berilgan tavsiyalariga muvofiq tayyorlandi.
Мarkaziy bank ma’lumotlarni taqdim etishda hamkorlik qilgani uchun vazirliklar, idora va tashkilotlarga o‘z minnatdorchiligini bildiradi hamda keyingi samarali hamkorlikka umid qilib qoladi.
O‘zbekiston Respublikasining to‘lov balansi, xalqaro investitsion pozitsiyasi va tashqi qarzi (PDF, DOC)

Представляемая публикация содержит данные по платёжному балансу и международной инвестиционной позиции, а также совокупному внешнему долгу Республики Узбекистан за 9 месяцев 2018 года. При составлении данных были использованы методология, изложенная в шестом издании Руководства по платёжному балансу и международной инвестиционной позиции (РПБ6. МВФ, 2009 г.) и рекомендации эксперта МВФ, приглашённого в рамках технического содействия по составлению статистики внешнего сектора.
Центральный банк выражает благодарность министерствам, ведомствам и организациям за сотрудничество в предоставлении данных и надеется на дальнейшее плодотворное сотрудничество.
Платёжный баланс, международная инвестиционная позиция и внешний долг Республики Узбекистан (PDF, DOC)