Joriy yilning 28 sentabr kuni Oliy o‘quv yurtlari sport majmuasida “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki tomonidan Bank xodimlari o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, bankning 25 yillik yubileyini keng nishonlash, shuningdek O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan ilgari surilgan besh muhim tashabbusning ikkinchi yo‘nalishi bo‘yicha ishlab chiqilgan chora-tadbirlar dasturiga asosan bank xodimlarini jismonan chiniqtirish va ularni sport sohasidagi qobiliyatlarini namoyon qilishlari maqsadida, Bosh ofis va filiallar o‘rtasida “Spartakiada – 2019” sport musobaqalarining final bosqichi tashkil etildi.
Sport musobaqasining tantanali ochilish marosimida Bank Kengashi Raisi Tohir Sharipov yig‘ilganlarni samimiy qutlar ekan, mamlakatimizda yoshlarga ko‘rsatilayotgan yuksak e’tibor va g‘amxo‘rlik haqida alohida to‘xtalib o‘tdi.
- “Bankning 25 yillik yubileyiga bag‘ishlangan muhim sport tadbirida Sizlarni qutlashdan juda mamnunman! Bugun bizni yorqin va unutilmas bayram tadbiri kutmoqda. Mazkur sport majmuasida qiziqarli sport turlari va bayram tantanalari muhiti hukm surmoqda, - dedi sport musobaqasining ochilish marosimida so‘zga chiqqan Bank Kengashi Raisi Tohir Sharipov.
- Mamlakatimizda jismonan baquvvat, sog‘lom fikrli, bilimdon, yuksak ma’naviyatli, shijoatli avlodlarni tarbiyalab voyaga yetkazishga qaratilgan ezgu ishlar amalga oshirib kelinmoqda. Bugungi sport tadbirimiz yurtimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlarda yoshlarning faol ishtirokini ta’minlash, yuksak ma’naviyatli, mustaqil va erkin fikrlaydigan, zamonaviy ilm-fan yutuqlarini puxta o‘zlashtirgan har tomonlama sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazishga qaratilgan. – Bugun men Sizlardagi shijoatni ko‘rib turganimdan yanada quvonyapman. Bankimiz 25 yil davomida o‘z geografiyasini sezilarli darajada kengaytirdi, bank xodimlari soni bir necha bor o‘sdi. Albatta, Bank oldiga qo‘ygan maqsadlarimiz juda ko‘p, kelajakda har bir viloyatda bank filialini ochishni rejalashtirganmiz.
- Bugun fursatdan foydalanib, barcha jamoalarga omad yor bo‘lishini tilayman! – deya so‘zini yakunladi Tohir Sharipov.
Sport ayyomining ochilish marosimida barcha jamoalar saf tortgach - sportning Boks bo‘yicha oltin va kumush medal sohiblari Mirazizbek Mirzaxalilov va Dilshod Ro‘zmetovlar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi davlat Madhiyasi sadosi ostida mamlakatimiz bayrog‘i baland havozaga ko‘tarilib, spartakiada musobaqalari ochiq deb e’lon qilindi.
Oliy o‘quv yurtlari sport majmuasi stadionida o‘tkazilgan “Spartakiada” o‘yinlarida bank xodimlari beshta sport turida: yengil atletika (estafeta), shaxmat, voleybol (ayollar va erkaklar o‘rtasida), basketbol va mini-futbol turlari bo‘yicha o‘zaro kuch sinashdi.
“Har bir xodim Bank ravnaqiga uzoq yillar o‘z hissasini qo‘shadi” shiori ostida o‘tkazilgan sport bayrami professionallar musobaqasi bo‘lmasa-da, barcha ishtirokchilar ushbu musobaqaga puxta tayyorgarlik ko‘rgan holda juda mas’uliyat bilan yondashib, jamoada ishlash qobiliyatini namoyish etishdi. Muxlislar esa tadbir davomida yanada bayramona muhit yaratishdi.
Murosasiz va qizg‘in, lekin o‘zaro hurmat ruhida o‘tgan sport o‘yinlari yakuniga ko‘ra:
Yengil atletika o‘yinlarida (estafeta):
III - o‘rin – Bosh ofis jamoasi vakillariga;
II - o‘rin - Samarqand filiali jamoasi vakillariga;
I - o‘rin - Andijon filiali jamoasi vakillariga nasib qildi.
Sportning shaxmat turi bo‘yicha, III- o‘rin – “Darxon” filiali shaxmatchilariga, II- o‘rin - Bosh ofis jamoasi shaxmatchilariga hamda Samarqand filiali shaxmatchilari I- o‘rinni egallashga muvaffaq bo‘lishdi.
Erkaklar o‘rtasida o‘tkazilgan voleybol musobaqasida, III- o‘rin - Andijon filiali jamoasi vakillariga, II- o‘rin - Termiz filiali jamoasi vakillariga va I-o‘rin – Bosh bank jamoasi vakillariga nasib qildi.
Ayollar o‘rtasida o‘tkazilgan voleybol o‘yinlarida g‘oliblik Termiz filiali jamoasi sportchi qizlariga nasib qildi, II- o‘rinni Namangan filiali jamoasi vakillari va III- o‘rinni Andijon filiali jamoasi vakillari egallashdi.
Sportning basketbol turi bo‘yicha, III- o‘rin “Darxon” filialiga, II-o‘rin Jizzax filialiga va I-o‘rin - Bosh bank jamoasi sportchilariga nasib qildi.
Mini-futbol o‘yinlarida bankning Qarshi filiali jamoasi futbolchilari o‘ta shijoatli tayyorgarlik ko‘rganliklari ularning I-o‘rinni egallashga muyassar qildi. II- o‘rinni Andijon filiali jamoasi hamda III- o‘rinni Namangan filiali jamoasi egalladi.
Ballar bo‘yicha hisoblanganda Bosh ofis jamoasining voleybolchilari oliy sovringa sazovor deb topildi. Jamoalarga kubok va qimmatbaho esdalik sovg‘alari topshirildi.
Xullas, murosasizlik va do‘stona ruhda o‘tgan qiziq musobaqalar hech kimni befarq qoldirmadi. Yoshlar o‘zlarida bor mahorat va irodani, chidam va chaqqonlikni, qolaversa g‘alaba sari bo‘lgan shijoatni to‘la namoyish eta oldilar.
R.S: 1994 yilda tashkil etilgan “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki bugungi kunda butun O‘zbekiston bo‘ylab minglab mijozlarning hurmatini qozonishga muvaffaq bo‘lgan xususiy bank hisoblanadi. 25 yil ichida bank faoliyatining geografiyasi sezilari darajada kengaydi, bank xodimlari soni bir necha bor o‘sdi. Bank o‘z mijozlariga bir qator bank xizmat turlarini ko‘rsatish bilan birga, birjadan tashqari bozorda ishlash imkoniyatini beradigan investitsiya xizmatlarini ham faol taqdim etib kelmoqda.

“Трастбанк” отметил свой 25-летний юбилей спортивным мероприятием
28 сентября в спорткомплексе высших учебных заведений ЧАБ «Трастбанк» в целях пропаганды здорового образа жизни среди сотрудников банка и 25-летнего юбилея, а также в соответствии с программой мероприятий по второму направлению пяти важных инициатив, инициированных Президентом Республики Узбекистан, с целью физической подготовки банковских служащих и демонстрации их способностей в спорте, был организован и проведен финальный этап спортивных соревнований“Спартакиада – 2019” для работников головного офиса и филиалов.
На церемонии торжественного открытия спортивного мероприятия председатель совета банка Тахир Шарипов тепло приветствовал собравшихся участников.Он отметил, что в нашей стране уделяетсяособое внимание всестороннему развитию молодежи.
«Я рад приветствовать всех вас на этом спортивном событии в честь 25-летия банка. Сегодня нас ждет яркий и незабываемый праздник. Этот спортивный комплекс создает захватывающую спортивную среду и праздничную атмосферу», - отметил председатель совета банка Тахир Шарипов.
«В нашей стране ведется работа по воспитанию физически сильного, образованного, высоко мотивированного и энергичного поколения.Сегодняшнее спортивное событие направлено на обеспечение активного участия молодежи в широкомасштабных реформах, проводимых в стране, воспитание здорового и гармонично развитого поколения с высокой духовностью, независимостью и свободой мышления, основательно осваивающего достижения современной науки.
Я очень рад видеть ваш энтузиазм сегодня. За последние 25 лет наш банк расширил свою географию, а количество сотрудников банка значительно увеличилось. Конечно, у банка много целей, и в будущем мы планируем открыть филиал в каждом регионе.Желаю всем командам удачи!», - добавил Тахир Шарипов.
photo_2019-09-30_11-08-49.jpg
На церемонии открытия спортивного мероприятия обладатели золотых и серебряных медалей по боксу Миразизбек Мирзахалилов и Дилшод Рузметов под звуки гимна Республики Узбекистан подняли флаг, тем самым объявив финальный этап игр открытыми.
photo_2019-09-30_11-09-05.jpg
На спартакиаде, проходившей в спортивном комплексе, сотрудники банка соревновались в пяти видах спорта: легкая атлетика (эстафета), шахматы, волейбол (женский и мужской), баскетбол и мини-футбол.
photo_2019-09-30_11-09-13.jpg
Спортивное мероприятие под девизом «Каждый вносит свой вклад в развитие банка на протяжении многих лет» не профессиональное, но, несмотря на это все участники продемонстрировали свою способность работать в команде. А болельщикина протяжении всего мероприятия создавали праздничную атмосферу.
photo_2019-09-30_11-09-21.jpg
В ходе бескомпромиссных и напряженных, но при этом уважительных спортивных соревнований определены победители.
photo_2019-09-30_11-09-26.jpg
Легкая атлетика (эстафета):
III - место – команда головного офиса банка;
II - место - команда Самаркандского филиала;
I - место - команда Андижанского филиала.
photo_2019-09-30_11-23-04.jpg
Итоги игр по шахматам: 3 место – команда филиала «Дархан», 2 место – команда головного офиса банка и 1 место - команда Самаркандского филиала.
photo_2019-09-30_11-23-10.jpg
В турнире по волейболу среди мужчин: 3 место - команда Андижанского филиала, 2 место – команда Термезского филиала, 1 место - команда головного офиса банка.
photo_2019-09-30_11-23-16.jpg
В турнире по волейболу среди женщин: 1-е место заняла команда девушек из Термезского филиала, второго места удостоились представительницы Наманганского филиала, и третье место получила команда Андижанского филиала банка.
Результаты соревнований по баскетболу: 3 место – команда филиала «Дархан», 2 место – команда Джизакского филиала, 1 место - команда головного офиса банка.
photo_2019-09-30_11-32-56.jpg
Игроки команды из Каршинского филиала основательно подготовившись к состязаниям по мини-футболу заняли первое место. Второго почетного места удостоились сотрудники Андижанского филиала, а третье место заняла команда Наманганского филиала.
photo_2019-09-30_11-33-21.jpg
Подсчитав баллы, команда головного офиса по волейболу были удостоены высшей награды. Командам вручили кубки и памятные призы.
photo_2019-09-30_11-08-58.jpg
photo_2019-09-30_11-33-10.jpg
Таким образом, никто не остался равнодушным к захватывающим состязаниям. Молодые люди смогли продемонстрировать свои навыки и силу воли, выносливость и ловкость, а также умение побеждать.
photo_2019-09-30_11-39-16.jpg
Р.S: Частный акционерный банк «Трастбанк», основанный в 1994 году заслужил уважение тысяч клиентов по всему Узбекистану. За последние 25 лет банк расширил свою географию, а количество сотрудников банка значительно увеличилось.
photo_2019-09-30_11-39-43.jpg
Помимо предоставления клиентам широкого спектра банковских услуг, банк также предоставляет инвестиционные услуги, которые позволяют ему работать на внебиржевом рынке.