Trastbank: Tashqi savdo faoliyati va valyuta operatsiyalarini amalga oshirish mavzusida seminar o‘tkazildi
Yangilangan sana: 22 Yanvar 2021, 16:34
22 Yan 2021
Joriy yilning 20 yanvar kuni «Trastbank» xususiy aksiyadorlik banki Bosh ofisida Bank O‘quv markazi va Tashqi iqtisodiy faoliyat va valyuta operatsiyalari departamenti bilan hamkorlikda Amaliyot boshqarmasi va filiallarning tashqi iqtisodiy aloqalar bo‘limlari xodimlari uchun “Tashqi savdo faoliyati va valyuta operatsiyalarini amalga oshirish” mavzusida o‘quv seminar tashkil etildi.
photo_2021-01-22_14-07-42.jpg
Seminarda so‘zga chiqqan Tashqi iqtisodiy faoliyat va valyuta operatsiyalari departamenti direktori Vyacheslav Pay xodimlarning kasbiy salohiyatlarini rivojlantirish, odob-ahloq qoidalariga rioya qilish, bank imijiga qo‘yiladigan talablarga muvofiq bank xodimining mijozlarga xizmat ko‘rsatishi va 2021 yil uchun tasdiqlangan biznes-reja parametrlarining bajarilishiga alohida to‘xtalib o‘tdi.
IMG_9001.JPG
Shuningdek, mijozlarga ko‘rsatiladigan xizmatlar uchun bank komissiyalari undirish, qo‘shimcha bank xizmatlarini ko‘rsatish, xizmat ko‘rsatish sifati va tezligini oshirish orqali samaradorlik ko‘rsatkichlarini oshirish, tashqi iqtisodiy faoliyat bilan shug‘ullanuvchi yangi korporativ mijozlarni jalb qilish bo‘yicha tegishli ishlarni olib borish orqali mijozlar bazasini kengaytirish, jumladan savdoni moliyalashtirish va valyuta operatsiyalari sohasida moslashtirilgan moliyaviy yechimlarni taklif qilish orqali mijozlarga xizmat ko‘rsatish sifatini rivojlantirish kabi masalalar keng yoritildi.

Трастбанк: Проведен семинар, посвященный внешнеторговой деятельности и проведению валютных операций
20 января в Головном офисе Частного акционерного банка «Трастбанк» совместно с Учебным центром банка и Департаментом внешнеэкономической деятельности и валютных операций был организован учебный семинар на тему «Внешнеторговая деятельность и проведение валютных операций» для сотрудников Операционного управления и отделов внешнеэкономических связей филиалов банка.
photo_2021-01-22_14-07-42.jpg
Выступивший на семинаре директор Департамента внешнеэкономической деятельности и валютных операций Вячеслав Пай рассказал о развитии профессионального потенциала сотрудников, соблюдении этических правил, правилах обслуживания клиентов в соответствии с требованиями имиджа банка и выполнении утвержденных на 2021 год параметров Бизнес-плана.
IMG_9001.JPG
На семинаре были рассмотрены такие вопросы как своевременное и правильное взимание комиссий за оказанные услуги, предоставление дополнительных банковских услуг, повышения показателей эффективности за счет повышения качества и скорости обслуживания, расширение клиентской базы путем проведения надлежащей работы по привлечению новых корпоративных клиентов осуществляющих внешнеэкономическую деятельность, в том числе повышение качества обслуживания клиентов путем предложения индивидуальных финансовых решений в сфере торгового финансирования и валютных операций.