O‘zbekiston taraqqiyotida saylovlarning ahamiyati
Joriy yilda bo‘lib o‘tadigan Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va mahalliy Kengashlarga saylovlarning oldingisidan keskin farqi bor. Bu yilgi saylov kompaniyasiga “Yangi O‘zbekiston - Yangi saylovlar” shiori ostida start berildi.
Bugun 15 noyabr kuni “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki Bosh ofisida Bank O‘quv markazi hamda Shayxontohur tumani Ma’naviyat va ma’rifat markazi hamkorligida O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Shayxontoxur tumani Kengash raisi Abdullayeva Iroda Daronovna bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda Bosh ofis va Amaliyot boshqarmasi xodimlari va mutaxassislar ishtirok etdi.
DSCN8152.JPG
Tadbirda mamlakatimiz muhim siyosiy jarayonlar arafasida ekanligi, 22 dekabr kuni parlament va xalq deputatlari mahalliy kengashlariga o‘tkaziladigan saylovlarda qaysi sohada faoliyat yuritishidan qat’i nazar har bir fuqoro faol ishtirok etishi lozimligi ta’kidlandi.
Qayd etildiki, bu yilgi saylovlarning “Yangi O‘zbekiston - Yangi saylovlar” shiori ostida o‘tkazilishida chuqur ma’no bor. Mazkur saylovlarning natijasi va yakunlari yangilanayotgan O‘zbekistonning taqdiri uchun juda dolzarb ahamiyatga ega.
DSCN8147.JPG
Uchrashuv bank xodimlarlarining saylov qonunchiligi borasida bilim va ko‘nikmalarini oshirish maqsadida tashkil etilib, unda qatnashchilar yangi Saylov Kodeksi mazmuni bilan yaqindan tanishtirildi.
DSCN8148.JPG
Uchrashuv yakunida “Trastbank” xodimlari o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish imkoniga ega bo‘ldilar.

Важность выборов в развитии Узбекистана
В этом году выборы в Законодательную палату Олий Мажлиса и местные советы существенно отличаются от предыдущих. В этом году избирательная кампания стартовала под лозунгом «Новый Узбекистан - новые выборы».
15 ноября в головном офисе ЧАБ «Трастбанк» в сотрудничестве с учебным центром банка и Центром духовности и просвещения состоялась встреча с председателем совета Шайхантахурского района Народно-демократической партии Узбекистана Абдуллаевой Иродой Дароновной. На встрече присутствовали сотрудники и специалисты головного офиса и операционного управления.
DSCN8152.JPG
На мероприятии было отмечено, что наша страна находится на пороге важных политических процессов, и что каждый гражданин должен активно участвовать в выборах в парламент 22 декабря, независимо от профессии.
Было отмечено, что в этом году выборы проходят под лозунгом «Новый Узбекистан - новые выборы», имеющим глубокий смысл. Итоги и результаты этих выборов имеют большое значение для судьбы обновленного Узбекистана.
DSCN8147.JPG
Данная встреча была организована с целью повышения уровня знаний и навыков сотрудников банка по избирательному законодательству.
DSCN8148.JPG
Участников ознакомили с новым Избирательным кодексом. В заключение мероприятия сотрудники Трастбанка получили ответы на возникшие вопросы.