Onlayn mikroqarz miqdori oshirildi
2020 yil davlatimiz rahbari Farmoniga ko‘ra “Ilm, ma’rifat va raqamli iqtisodiyotni rivojlantirish yili” deb e’lon qilingan. “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki tomonidan mazkur dastur ijrosi doirasida mijozlarga xizmat ko‘rsatish sifatini yanada yaxshilash, mobil ilova orqali masofadan onlayn xizmat ko‘rsatish turlarini ko‘paytirish borasida ko‘plab ishlar amalga oshirildi.
Joriy yilning may oyidan boshlab bankning “TrustPay” mobil ilovasi yordamida bank mijozlari va aholiga 500 ming so‘mdan 5 mln. so‘mgacha onlayn mikroqarz ajratilishi yo‘lga qo‘yildi.
Bank kredit komissiyasining joriy yil 18 sentabrdagi qaroriga asosan, mazkur miqdor 10 mln. so‘mga oshirildi.
Endilikda aholi va bank mijozlari “TrustPay” mobil ilovasi yordamida 10 000 000 (o‘n million) so‘mgacha bo‘lgan mablag‘ni mustaqil rasmiylashtirish imkoniyatiga ega bo‘ldi.

Увеличилась сумма онлайн микрозайма
Согласно Указу Президента 2020 год был объявлен Годом развития науки, просвещения и цифровой экономики. В рамках утвержденной программы Частный акционерный банк «Трастбанк» проделал значительную работу по дальнейшему повышению качества обслуживания клиентов, увеличению спектра онлайн услуг предоставляемых через мобильное приложение.
С мая текущего года при помощи мобильного приложения TrustPay клиенты банка получили микрозаймы в размере от 500 тысяч до 5 млн. сумов.
Согласно решению кредитной комиссии банка от 18 сентября этого года, сумма микрозайма увеличена до 10 миллионов сумов.
Теперь клиенты банка получили возможность самостоятельно оформить микрозайм размером до 10 000 000 (десяти миллионов) сумов с помощью мобильного приложения TrustPay.