Onlayn mikroqarz miqdori oshirildi
2020 yil davlatimiz rahbari Farmoniga ko‘ra “Ilm, ma’rifat va raqamli iqtisodiyotni rivojlantirish yili” deb e’lon qilingan. “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki tomonidan mazkur dastur ijrosi doirasida mijozlarga xizmat ko‘rsatish sifatini yanada yaxshilash, mobil ilova orqali masofadan onlayn xizmat ko‘rsatish turlarini ko‘paytirish borasida ko‘plab ishlar amalga oshirildi.
Joriy yilning may oyidan boshlab bankning “TrustPay” mobil ilovasi yordamida bank mijozlari va aholiga 500 ming so‘mdan 5 mln. so‘mgacha onlayn mikroqarz ajratilishi yo‘lga qo‘yildi.
Bank kredit komissiyasining joriy yil 18 sentabrdagi qaroriga asosan, mazkur miqdor 10 mln. so‘mga oshirildi.
Endilikda aholi va bank mijozlari “TrustPay” mobil ilovasi yordamida 10 000 000 (o‘n million) so‘mgacha bo‘lgan mablag‘ni mustaqil rasmiylashtirish imkoniyatiga ega bo‘ldi.

Amount of online microloan is increased
According to the Presidential Decree, 2020 was declared the Year of the Development of Science, Education, and the Digital Economy. Within the framework of the approved program, Private Joint Stock Bank "Trustbank" has done significant work to further improve the quality of customer service, increase the range of online services provided through a mobile application.
From May this year, customers of the bank got an offer of a microloan from 500 000 sums to up to 5 million sums that can be got with help of the mobile application “TrustPay”.
According to the decision of the bank's credit commission dated September 18 this year, the amount of the microloan was increased to 10 million soums.
Now the bank's customers have the opportunity to independently issue a microloan of up to 10,000,000 (ten million) soums using the TrustPay mobile application.