Kitob – insonni komillikka yetaklaydi!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti ham yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish, ularning bo‘sh vaqtini sermazmun tashkil etish va yosh avlod o‘rtasida kitobxonlikni keng targ‘ib qilish maqsadida, joriy yilning 19 mart kuni o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishda “Harbir rahbar o‘z shaxsiy kutubxonasidan o‘zi ta’lim olgan maktab kutubxonasiga kitoblar sovg‘a qilsa, bunday ezgu tashabbus kitobxonlikni rivojlantirishga xizmat qilishi, farzandlarimiz tarbiyasiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi”ni ta’kidlab o‘tdi.
3.JPG
Prezidentimiz tashabbusini qo‘llab-quvvatlash, qolaversa 23 aprel – “Xalqaro kitob kuni” arafasida yosh avlod o‘rtasida kitobxonlik va mutolaa madaniyatini yuksaltirish hamda ta’lim maskani kutubxonasi fondini to‘ldirishga hissa qo‘shish maqsadida, “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki Boshqaruvi Raisi Sardor Normuxamedov o‘zi ta’lim olgan Shayxontohur tumanidagi 10-umum ta’lim o‘rta maktabga tashrif buyurdi.
4.JPG
Bank Boshqaruvi Raisi o‘zi ta’lim olgan maktabda bilim olayotgan yosh avlod bilan bevosita suhbatlashib, bunday ko‘rkam ta’lim maskanida kitobga do‘st bo‘lish, mutolaaga oshno tutinish shu qadar ahamiyatli ekanini ta’kidlab, nafaqat jahon adabiyotining nodir asarlarini, balki o‘zbek va rus adabiyotini ham albatta mutolaa qilishni tavsiya qildi. Shu bilan birga, bank Boshqaruvi Raisi Sardor Normuxamedov o‘z shaxsiy kutubxonasi hamda yangi chop etilgan kitoblardan iborat to‘plamni mazkur ta’lim muassasasi kutubxonasiga sovg‘a qildi.

Книга – это основной источник знаний в достижении духовного совершенствования
Книги являются неоспоримым источником знаний. Человек, который читает книги, совершенствуется, развивает свой кругозор, логику, мышление, улучшает свою память.Читая книги человек, повышает свой словарный запас, улучшает письменную и устную речь. Книги помогают стать более грамотным и интересным для окружающих человеком.
2.JPG
Книги имеют огромную важность в жизни людей. С начитанными людьми всегда приятно общаться, они уверенные в себе, знают ответы на многие вопросы. Их осведомленность помогает им легко находить темы и непринужденно вести разговор. Многие книги являются источниками идей и вдохновений. Из книг люди черпают бесценный опыт, который обязательно пригодится в жизни.
3.JPG
19 марта под председательством Президента Шавката Мирзиёева прошло видеоселекторное совещание, на котором обсуждался вопрос пропаганды чтения книг среди молодого поколения. Инициатива Президента была активно поддержана правительством и общественностью.
4.JPG
Так, накануне Международного дня книги Сардор Нормухамедов, председатель правления Частного акционерного банка «Трастбанк» с целью повышения культуры чтения среди молодого поколения и пополнения библиотечного фонда посетил среднюю школу №10 в Шайхантахурском районе, в которой учился он сам.
5.JPG
Председатель правления банка побеседовал с учащимися школы, в которой он учился, и отметил, что очень важно быть другом книгии читать не только произведения мировой, но и узбекской и русской литературы. В рамках встречи Сардор Нормухамедов передал в библиотеку школы более 60 книг из своей личной коллекции.