Filiallarning moliyaviy ko‘rsatkichlari va “renking” ko‘rsatkichlari tahliliy ko‘rib chiqildi
Joriy yilning 1 dekabr kuni “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki Iqtisodiy tahlil va statistika departamenti hamda O‘quv markazi hamkorligida “Filiallarning moliyaviy ko‘rsatkichlari va renking ko‘rsatkichlari” mavzusi bo‘yicha onlayn seminar bo‘lib o‘tdi.
Unda Bosh ofis xodimlari bilan birga, Bankning Yuridik xizmat departamenti yuriskonsultlari, bosh buxgalterlar va filiallarning kreditlash amaliyotlari bilan shug‘ullanuvchi jami 72 nafar xodim ishtirok etdi.
Onlayn seminarda, Iqtisodiy tahlil va statistika departamenti direktori Mileusha Muxammedyarovabank aktivlari, yuqori likvidlilik, aktivlarning filiallar bo‘yicha ulushining standart qiymatlari, chakana biznes amaliyotlarida kredit va lizing operatsiyalarining filiallar qirqimidagi reytingi, filiallarning kredit portfelida mijozlarning kredit ulushlari, kredit va lizing uchun mutloq zayomlar bo‘yicha yaratilgan rezervlar qoldig‘i kabi masalalar yuzasidan filiallarning 2020 yil davomida egallagan reyting o‘rinlarini yoritib berdi.
IMG_5573 1.jpg
Onlayn muloqot davomida filiallarning moliyaviy ko‘rsatkichlarining o‘sish va pasayish sur’atlari, resurs bazasini mustahkamlash, kredit amaliyoti tavakkalchiligi, bank iqtisodiy me’yoriy ko‘rsatkichlari hamda filiallarni daromadliligini yanada oshirish bo‘yicha tegishli tavsiyalar berildi.
Qizg‘in bahs va munozara shaklida o‘tgan seminar davomida ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga batafsil javob olishga muvaffaq bo‘ldilar.

Analyzed financial and "ranking" indicators of bank branches
On December 1 of this year, the Department of Economic Analysis and Statistics of the Private Joint Stock Bank "Trustbank" together with the Training Center held an online seminar on the topic "Financial and "ranking" indicators of bank branches".
It was attended by employees of the Head Office, legal advisers of the Bank's Legal Services Department, chief accountants and 72 employees involved in credit operations in the bank's branches.
During the online seminar, Director of the Department of Economic Analysis and Statistics Mileusha Mukhammedyarova spoke about the bank's assets, high liquidity, normative values of the share of assets by branches, the rating of branches for credit and leasing operations in the retail business, the share of customer loans in the loan portfolio of branches, the balance of reserves, created on absolute loans for credit and leasing, as well as the rating positions of the bank's branches for 2020.
IMG_5573 1.jpg
During the online conversation, appropriate recommendations were given on the growth and decrease of the financial performance of the bank's branches, strengthening the resource base, the risk of credit operations, the bank's economic performance and further increase in the profitability of the branches.
During the seminar, which took place in the form of lively discussions, the participants were able to receive detailed answers to their questions.