Hamkorlik aloqalari mustahkamlanmoqda
Mamlakatda bank sohasini rivojlantirish, investitsion salohiyatni oshirish va banklarning mijoz uchun ishlashini tashkillashtirish maqsadida ilg‘or xorijiy tajribalardan foydalanish bugungi kunning asosiy masalalaridan biri hisoblanadi.
“Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki ham mijozlarga sifatli bank xizmatlarini ko‘rsatish va chakana biznesni rivojlantirish sohasida faol ishtirok etib, xalqaro moliya tashkilotlari bilan o‘zaro hamkorlik aloqalarini mustahkamlamoqda.
IMG_5457.JPG
Xususan, joriy yilning 1 dekabr kuni “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki va Turkiyaning birinchi litsenziyalangan UPT xalqaro pul o‘tkazmalari tizimi o‘rtasida o‘zaro hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Uchrashuvda “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki Boshqaruvi Raisining o‘rinbosari Ziyovuddin Kurganov, Bankning Chakana biznes departamenti direktori Nazirjon Hayitaliyev, Bankning Xalqaro pul o‘tkazmalari bo‘limi boshlig‘i Safar Kulbekov, Turkiyaning UPT xalqaro pul o‘tkazmalari tizimi Bosh direktori – Boshqaruv a’zosi Xakan Ozat, Ijrochi direktori Murat Kastan, Xalqaro hamkorlik aloqalari bo‘limi mutaxassisi Melis Amanmurat va UPT xalqaro pul o‘tkazmalari tizimining O‘zbekistondagi vakili Aziz Asanov ishtirok etdi.
IMG_5452.JPG
Aytish joizki, mazkur imzolangan shartnomaga asosan endilikda Turkiya va O‘zbekiston fuqarolari ushbu bank xizmatidan foydalangan holda xalqaro pul o‘tkazmalarini (turk lirasi, AQSh dollari, yevro va so‘mda) amalga oshirishlari uchun imkoniyat yaratadi.

Strengthening partnerships
One of the main tasks today is the use of advanced foreign experience for the development of the banking sector in the country, increasing the investment potential and organizing the successful work of banks.
PJSB "Trustbank" is also actively involved in providing quality banking services to customers and developing retail business, strengthening cooperation with international financial institutions.
IMG_5457.JPG
In particular, on December 1 this year, an agreement on mutual cooperation was signed between PJSB "Trustbank" and UPT, the first licensed international money transfer system in Turkey.
The meeting was attended by Deputy Chairman of the Board of PJSB "Trustbank" Ziyovuddin Kurganov, Director of the Bank's Retail Business Department Nazirjon Hayitaliev, Head of the International Money Transfers Department of the Bank Safar Kulbekov, General Director of the international money transfer system UPT Turkey Hakan Ozat, Executive Director Murat Kastan, Specialist of the Department for international cooperation Melis Amanmurat and representative of the international money transfer system UPT in Uzbekistan Aziz Asanov.
IMG_5452.JPG
It is worth noting that according to the agreement, citizens of Turkey and Uzbekistan using this banking service will be able to make international money transfers in Turkish lira, US dollars, euros and Uzbek soums.