Hamkorlik aloqalari mustahkamlanmoqda
Mamlakatda bank sohasini rivojlantirish, investitsion salohiyatni oshirish va banklarning mijoz uchun ishlashini tashkillashtirish maqsadida ilg‘or xorijiy tajribalardan foydalanish bugungi kunning asosiy masalalaridan biri hisoblanadi.
“Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki ham mijozlarga sifatli bank xizmatlarini ko‘rsatish va chakana biznesni rivojlantirish sohasida faol ishtirok etib, xalqaro moliya tashkilotlari bilan o‘zaro hamkorlik aloqalarini mustahkamlamoqda.
IMG_5457.JPG
Xususan, joriy yilning 1 dekabr kuni “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki va Turkiyaning birinchi litsenziyalangan UPT xalqaro pul o‘tkazmalari tizimi o‘rtasida o‘zaro hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Uchrashuvda “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki Boshqaruvi Raisining o‘rinbosari Ziyovuddin Kurganov, Bankning Chakana biznes departamenti direktori Nazirjon Hayitaliyev, Bankning Xalqaro pul o‘tkazmalari bo‘limi boshlig‘i Safar Kulbekov, Turkiyaning UPT xalqaro pul o‘tkazmalari tizimi Bosh direktori – Boshqaruv a’zosi Xakan Ozat, Ijrochi direktori Murat Kastan, Xalqaro hamkorlik aloqalari bo‘limi mutaxassisi Melis Amanmurat va UPT xalqaro pul o‘tkazmalari tizimining O‘zbekistondagi vakili Aziz Asanov ishtirok etdi.
IMG_5452.JPG
Aytish joizki, mazkur imzolangan shartnomaga asosan endilikda Turkiya va O‘zbekiston fuqarolari ushbu bank xizmatidan foydalangan holda xalqaro pul o‘tkazmalarini (turk lirasi, AQSh dollari, yevro va so‘mda) amalga oshirishlari uchun imkoniyat yaratadi.

Укрепление партнерских отношений
Одной из основных задач на сегодня является использование передового зарубежного опыта для развития банковской сферы в стране, повышения инвестиционного потенциала и организации успешной работы банков.
Частный акционерный банк «Трастбанк» также активно участвует в работе по предоставлению качественных банковских услуг клиентам и развитии розничного бизнеса, укрепляет сотрудничество с международными финансовыми институтами.
IMG_5457.JPG
В частности, 1 декабря этого года было подписано соглашение о взаимном сотрудничестве между Частным акционерным банком «Tрастбанк» и UPT – первой лицензированной международной системой денежных переводов Турции.
Участие во встрече приняли заместитель Председателя правления ЧАБ «Трастбанк» Зиёвуддин Курганов, директор департамента розничного бизнеса банка Назиржон Хайиталиев, начальник отдела международных денежных переводов банка Сафар Кулбеков, генеральный директор международной системы денежных переводов UPT Турции Хакан Озат, исполнительный директор Мурат Кастан, специалист отдела по международному сотрудничеству Мелис Аманмурат и представитель международной системы денежных переводов UPT в Узбекистане Азиз Асанов.
IMG_5452.JPG
Стоит отметить, что согласно договору граждане Турции и Узбекистана с помощью данной банковской услуги смогут осуществлять международные денежные переводы в турецких лирах, долларах США, евро и сумах.