Koronavirus infeksiyasining tarqalishi oqibatida vujudga kelishi mumkin bo‘lgan risklar ta’sirini yumshatish yuzasidan korporativ mijozlar uchun yaratilgan imtiyozlar to‘g‘risida
Yangilangan sana: 1 Aprel 2020, 17:13
25 Mar 2020
Koronavirus infeksiyasining tarqalishi natijasida pul oqimlarining kamayishi yuz bergan korxonalar, shu jumladan turizm va xalqaro yuk tashish hamda bevosita shu bilan bog‘liq sohalar bilan shug‘ullanuvchi korxonalar tomonidan taqdim etilgan arizaga muvofiq, “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki tomonidan ajratilgan kreditlarni real pul oqimlari va imkoniyatlari hamda loyihalarni ishga tushirishning kutilayotgan muddatlaridan kelib chiqib, kreditning asosiy qarzini qaytarish bo‘yicha 2020 yil 1 oktabriga qadar imtiyozli davr berish hamda yakuniy to‘lovlar muddatlarini berilgan imtiyozli davrga mos ravishda uzaytirish masalasi ko‘rib chiqiladi.
Ushbu masala yuzasidan qarzdor tashkilotlar toʼgʼridan-toʼgʼri bankning xizmat koʼrsatilayotgan filiallariga murojaat qilishlari yoki onlayn arizani toʼldirib quyidagi elektron manzilga joʼnatishlari mumkin: sh.mirmuhamedov@trustbank.uz

О льготах, созданных для корпоративных клиентов с целью смягчения воздействия возможных рисков, связанных с распространением коронавирусной инфекции
Дата обновления: 2 Апреля 2020, 15:45
25 мар 2020
В результате распространения коронавирусной инфекции и в связи с сокращением денежных потоков у предприятий, занимающихся туризмом, международными перевозками и непосредственно связанными отраслями, ими было подано заявление. Вопрос о сроках погашения кредитов, предоставленных Частным акционерным банком "Трастбанк" будет рассмотрен. Исходя из ожидаемых сроков реализации проектов, реальных денежных потоков и возможностей, будет предоставлен льготный период на погашение основного долга по кредиту до 1 октября 2020 года, а окончательный срок погашения будет продлен в соответствии с льготным периодом.
Организации-должники могут обратиться напрямую в обслуживающие их филиалы банка или заполнить онлайн-заявление и отправить его на следующий электронный адрес: sh.mirmuhamedov@trustbank.uz