Hamkorlik to‘g‘risida shartnoma imzolandi
Joriy yilning 17 mart kuni “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki va ICS Financial Systems IT-kompaniyasi o‘rtasida o‘zaro hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Ma’lumki, o‘zining 27 yillik faoliyati davomida “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki mijozlar uchun professional bozor xizmatlarini mahalliy bozorda taqdim etish orqali muhim yutuqlarga erishdi va jahon banklari bozorida o‘z mavqeini mustahkamlashga intilmoqda.
Screenshot_3.jpg
Bankning xalqaro miqyosdagi birinchi va asosiy sheriklaridan biri - Xususiy sektorni rivojlantirish bo‘yicha Islom korporatsiyasi (ICD) hisoblanadi.
Trastbank 2018 yildan boshlab Islom taraqqiyot banki guruhi bilan hamkorlik aloqalarini o‘rnatgan hamda shu davrga qadar Xususiy sektorni rivojlantirish bo‘yicha Islom korporatsiyasi va Halqaro savdo moliya korporatsiyalarining umumiy qiymati 19 mln.AQSh dollari miqdoridagi moliyalashtirish mablag‘larini jalb qilgan.
Screenshot_5.jpg
O‘tkazilgan so‘rovlar natijasiga ko‘ra, O‘zbekiston aholisining aksariyati islomiy moliya xizmatlaridan foydalanishni afzal biladi. Mazkur omillarni hisobga olgan holda “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki 2019 yilda “Islomiy darcha” faoliyati orqali mijozlarga xizmat ko‘rsatishni yo‘lga qo‘yishga qaror qildi hamda Xususiy sektorni rivojlantirish bo‘yicha Islom korporatsiyasi bilan o‘zaro manfaatli aloqalarni kengaytirish, bilim va tajriba almashishni yanada yuksak bosqichga ko‘tardi.
Xususan, dunyoning eng yaxshi IT-kompaniyalari qatoridan o‘rin olgan, islom moliya institutlari uchun biznes va texnologik yechimlarning yetakchi provayderi hisoblangan ICS Financial Systems kompaniyasi va “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki o‘rtasida o‘zaro hamkorlik shartnomasining imzolanishi “Islomiy darcha” loyihasini muvaffaqiyatli amalga oshirishda muhim omil hisoblanadi.

Дата обновления: 19 Марта 2021, 18:05
Известно, что за 27 лет работы Частный акционерный банк «Трастбанк» добился значительных успехов, предоставляя профессиональные услуги клиентам на местном рынке, и стремится укрепить свои позиции на мировом банковском рынке.
Screenshot_3.jpg
Одним из первых и основных международных партнеров банка является Исламская корпорация развития частного сектора (ICD).
«Трастбанк» сотрудничает с группой Исламского банка развития с 2018 года и на данный момент привлек 19 миллионов долларов США в виде финансирования от Исламской корпорации развития частного сектора и Международной корпорации торгового финансирования.
Screenshot_5.jpg
Согласно опросам общественного мнения, большинство населения Узбекистана предпочитает пользоваться исламскими финансовыми услугами. Принимая во внимание эти факторы, Частный акционерный банк «Трастбанк» принял решение запустить в 2019 году обслуживание клиентов через «Исламское окно», а также развивать взаимовыгодные отношения, поднять на более высокий уровень обмен знаниями и опытом с Исламской корпорацией развития частного сектора.
В частности, подписание соглашения о сотрудничестве между ЧАБ «Трастбанк» и ведущим поставщиком бизнес-решений и технологических решений для исламских финансовых институтов и одной из лучших ИТ-компаний мира ICS Financial Systems, является важным фактором успешной реализации проекта «Исламское окно».