Yangilangan sana: 8 Aprel 2020, 13:55
Keyingi yillarda valyuta siyosati va valyuta kursini liberallashtirish sohasini takomillashtirish bo‘yicha ko‘rilgan chora-tadbirlar mamlakatimiz iqtisodiyotiga xorijiy investitsiyalarni jalb qilish, eksport salohiyatini oshirish, zamonaviy, eksportga yo‘naltirilgan ishlab chiqarishlarni hamda kichik biznes va xususiy tadbirkorlik subyektlarini barqaror rivojlantirishga xizmat qildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yilning 2-sentyabrdagi “Valyuta siyosatini liberallashtirish bo‘yicha birinchi navbatdagi chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Farmoni ijrosi doirasida, “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki valyuta bozorida valyuta kurslarining dinamikasini faol ravishda kuzatishni boshlagan.
Shu sababli, Trastbank valyuta ayirboshlash masalasida mijozlarga universal yondoshishga qaror qilgan holda valyuta bozorida yuzaga keladigan vaziyat doirasida mumkin bo‘lgan eng yuqori stavkalarni saqlashga intiladi. Bugungi kunda mijozlar Trastbank valyuta ayirboshlash shaxobchalarida o‘z mablag‘larini eng yuqori kursda almashtirishlariga ishonch bilan murojaat qilishlari mumkin. Chunki, Trastbank doimo valyuta ayirboshlashning yuqori kurslarini saqlab qoladi. (2020-yilning 8-aprel holatiga dollar kursi sotish 9720 so‘m, sotib olish 9750 so‘m)
Shuningdek, naqd pulsiz shaklda valyuta ayirboshlash uchun ehtiyoj sezilsa, bu holatlarda ham Trastbank doimo o‘z mijozlarini qo‘llab-quvvatlaydi. Bankning TrustPay mobil ilovasi orqali bugungi kunda mijoz o‘z uyidan chiqmagan holda onlayn shaklda konversiya amaliyotini amalga oshirishi mumkin.

«Трастбанк» предлагает самый выгодный курс обмена валюты!
Меры, принятые в последние годы для улучшения валютной политики и либерализации сферы обменного курса валют, способствовали привлечению иностранных инвестиций в экономику страны, увеличению экспортного потенциала, устойчивому развитию современных, ориентированных на экспорт отраслей промышленности, а также малого бизнеса и частного предпринимательства.
В рамках реализации Указа Президента Республики Узбекистан от 2 сентября 2017 года «О первоочередных мерах по либерализации валютной политики» Частный акционерный банк «Трастбанк» начал активно следить за динамикой курсов валют на валютном рынке.
Поэтому «Трастбанк» стремится сохранять максимально выгодные ставки в контексте ситуации на валютном рынке, исходя из универсального подхода к клиентам в вопросе обмена валюты. Сегодня наши клиенты могут уверенно обращаться в Трастбанк для обмена своих денежных средств по самым выгодным обменным курсам. Потому что Трастбанк всегда придерживается выгодного курса валют. (По состоянию на 8 апреля 2020 года курс доллара составляет 9720 сумов на продажу и 9750 сумов на покупку)
Также, если есть необходимость обменять валюту в безналичной форме, то в этих случаях Трастбанк предлагает решение для своих клиентов. Используя мобильное приложение банка TrustPay клиент может выполнить процесс конвертации в режиме онлайн, не выходя из дома.