“Trastbank”ning kredit reytingi “Ahbor-Reyting” tomonidan tasdiqlandi
“Ahbor-Reyting” reyting agentligi ”Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki kredit reyting monitoringi natijalariga ko‘ra, “Barqaror” prognozi bilan milliy shkala bo‘yicha “uzA+” darajada tasdiqladi.
"UzA+" reytingi bankning kreditga layoqatlilik darajasi juda YuQORI darajada ekanligini anglatadi, bu o‘z navbatida bank faoliyatining kredit tavakkalchiligining juda past darajasini aks ettiradi. "UzA +" reytingiga ega bo‘lgan bank - kreditorlar, omonatchilar va investorlar oldidagi o‘zining moliyaviy majburiyatlarini o‘z vaqtida va to‘liq bajarish uchun juda yuqori salohiyat bilan yondoshadi.
“Trastbank” xususiy aksiyadorlik bankiga berilgan mazkur reyting bahosi bankning tijorat tarmog‘i jadal rivojlanib, mavqei o‘sib borayotganini, e’tiborlilik darajasi va imidji yuqori ekanligini, xatarlarni boshqarish darajasi, likvidlilik pozitsiyasi puxta ekanligini va kapitallashuv holati maqbul ekanligini, shuningdek moliyaviy ko‘rsatkichlarni barqaror ravishda o‘sib borayotganligini aks ettiradi.

«Ahbor-Reyting» подтвердил кредитный рейтинг ЧАБ «Трастбанк»
«Рейтинговое агентство «Ahbor-Reyting» подтвердило Частному Акционерному Банку «Трастбанк» кредитный рейтинг по национальной шкале на уровне «uzA+» с прогнозом «Стабильный» по результатам мониторинга рейтинга».
Рейтинг «uzA+» обозначает очень ВЫСОКИЙ уровень кредитоспособности банка, отражающий очень низкий уровень кредитного риска в его деятельности. Банк-обладатель рейтинга «uzA+» характеризируется высоким потенциалом для своевременного и полного выполнения своих финансовых обязательств перед кредиторами, депозиторами и инвесторами.
Присвоенный ЧАБ «Трастбанк» рейтинг отражает растущие позиции банка на рынке, высокую репутацию и узнаваемый бренд, хороший уровень риск-менеджмента, сбалансированную ликвидную позицию и приемлемую капитализацию, а также стабильно повышающиеся финансовые результаты деятельности.