“Trastbank” moliyaviy savodxonlikni oshirish tadbirlarini o‘tkazdi
Ma’lumki, O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki 2020 yil 23-29 mart kunlari butun dunyoda bo‘lib o‘tadigan “Umumjahon pul haftaligi” (GlobalMoneyWeek) tadbiri tashkil etilishi yuzasidan ish boshlagan.
photo_2020-03-04_18-12-05.jpg
Mazkur tadbir doirasida 3-4 mart kunlari “Trastbank”ning Amaliyot boshqarmasida “Lider ta’lim” o‘quv muassasasi o‘quvchilarining moliyaviy savodxonligini oshirish bo‘yicha ochiq eshiklar kunlari tashkil etildi. Bank tadbirida 7-11-sinflarda ta’lim olayotgan jami 80 ga yaqin o‘quvchilari shtirok etdi. Mazkur tadbirda o‘quvchilar moliya, bank faoliyati, pul funksiyalari, daromad va xarajatlarni samarali boshqarish bo‘yicha nazariy bilimlar va amaliy ko‘nikmalarga ega bo‘lishdi.
photo_2020-03-04_21-19-37.jpg
Tadbir davomida o‘quvchilarga Bankning Amaliyot boshqarmasi bo‘ylab ekskursiya uyushtirilib, ekskursiya davomida ularga bankning har bir bo‘lim faoliyati, bank mahsulotlari va xizmatlari bo‘yicha batafsil ma’lumotlar taqdim etildi. Jumladan, Amaliyot boshqarmasining mas’ul xodimlari tomonidan pul mablag‘larini samarali boshqarishning ahamiyati to‘g‘risida qiziqarli ma’lumotlar berildi.
photo_2020-03-04_18-14-41.jpg
Shuningdek,tadbir davomida moliyaviy savodxonlikni oshirishga qaratilgan turli viktorina o‘yinlari o‘tkazilib, o‘quvchilar “Umumjahon pul haftaligi” maqsadi, mazmuni va vazifalari to‘g‘risida batafsil tushunchaga ega bo‘lishdi hamda bank sohasida o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob oldilar. “Umumjahon pul haftaligi” doirasida tashkil etilayotgan tadbirlar hali davom etadi.

В “Трастбанке” проведено мероприятие по повышению финансовой грамотности
Как известно, Центральный банк Республики Узбекистан начал работу по организации «Всемирной недели денег» (Global Money Week), которая состоится 23-29 марта 2020 года по всему миру.
photo_2020-03-04_18-12-05.jpg
В рамках этого мероприятия 3-4 марта в Операционном управлении «Трастбанка» были проведены дни открытых дверей по повышению финансовой грамотности учащихся учебного учреждения «Лидер таълим». В мероприятии приняли участие около 80 учеников 7-11 классов. В ходе мероприятия учащиеся получили теоретические знания и практические навыки в области финансов, банковской деятельности, денежных функций, эффективного управления доходами и расходами.
photo_2020-03-04_21-19-37.jpg
В ходе встречи была проведена экскурсия по Операционному управлению банка, в ходе которой им была предоставлена подробная информация о деятельности каждого отдела банка, продуктах и услугах банка. В частности, сотрудники Операционного управления рассказали интересную информацию о важности эффективного управления денежными средствами.
photo_2020-03-04_18-14-41.jpg
В рамках мероприятия были проведены различные викторины, направленные на повышение финансовой грамотности. Учащиеся получили информацию о целях, содержании и задачах “Всемирной недели денег” и подробные ответы на свои вопросы. Мероприятия, организованные в рамках “Всемирной недели денег” продолжаются.