Jizzax shahrida birinchi xususiy bank
Joriy yilning 6 iyun kuni Jizzax viloyatida birinchi xususiy bank hisoblangan, zamonaviy hamda milliy arxitektura uyg‘unligi talablariga to‘liq javob beradigan “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki Jizzax filialining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Bu kabi yangilanishlarga, Prezidentimizning 2016 yil 18 noyabrdagi Jizzax viloyatiga amalga oshirgan saylovoldi tashriflarida viloyatni ijtimoiy-iqtisodiy jihatdan rivojlantirish borasida bergan topshiriqlari hamda Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 19 yanvardagi “Jizzax viloyati hududlarini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, aholi turmush darajasini yanada yaxshilashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlari dasturi to‘g‘risida”gi 19-sonli qarori bosh omil bo‘ldi.
DSCN3862.JPG
Mazkur topshiriq va qaror asosida boshlangan qurilish va bunyodkorlik ishlari o‘z nihoyasiga etib, Jizzax viloyatida birinchi xususiy bank hisoblangan “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki Jizzax filialining foydalanishga topshirilishida jizzaxliklarga xos qat’iy shijoat va mehnatkashlik juda qo‘l kelganligini alohida ta’kidlab o‘tish joiz.
Tantanali ochilish marosimida Jizzax shahar hokimi Akbar Shukurov, “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki Boshqaruvi Raisi Sardor Normuxamedov, O‘zbekiston Respublikasi Markaziy bankining Jizzax viloyati Bosh boshqarmasi mutasaddilari, “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki Boshqaruvi a’zolari, tegishli departament direktorlari va mustaqil boshqarma boshliqlari, davlat va jamoat tashkilotlari vakillari, bino qurilishida bevosita ishtirok etgan pudratchi tashkilot – “Inco-construction” mas’uliyati cheklangan jamiyati quruvchilari jamoasi, tadbirkorlik sub’ektlari va ommaviy axborot vositalari vakillari ishtirok etdi.
DSCN3871.JPG
Ta’kidlash joizki, bank faoliyat ko‘lamini, eng avvalo, yurtimiz aholisini barcha turdagi bank xizmatlari bilan qo‘llab-quvvatlashga qaratdi. Natijada, bank o‘zining barcha turdagi xizmatlari bilan respublikamiz hududlariga kirib bormoqda. Mana bugun Jizzax shahrining Sharof Rashidov ko‘chasida qad rostlagan yangi bank binosi ham mijozlarga tezkor va qulay bo‘lgan bank xizmatlarini ko‘rsatish maqsadida faoliyat boshlab, zarur zamonaviy texnikalar bilan jihozlangan.
- Yangilanayotgan Jizzaxning hech bir zamonaviy shaharlardan qolishmaydigan, obod va fayzli maskanga aylanib borayotganligi, jumladan bank filialining ochilishi biz kabi yoshlarga yangi ish o‘rinlari yaratish bilan birga, o‘z mutaxassisligim bo‘yicha faoliyat yuritishimga imkoniyat beradi, - deydi bankning etakchi mutaxassisi Ulug‘bek Xolmanov. –Yangi zamonaviy binoda faoliyatimizni boshlashimiz uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Yorug‘ va shinam xonalar kompyuter jamlanmalari va zarur mebel jihozlari bilan ta’minlangan.
DSCN3896.JPG
- Viloyatda birinchi xususiy bank hisoblangan barcha qulayliklarga ega zamonaviy binoda mutaxasisligim bo‘yicha faoliyatimni boshlashimdan, jizzax aholisi va tadbirkorlarga sifatli bank xizmatlari ko‘rsatilishida bevosita hissa qo‘shish imkoniyatiga ega bo‘lganimdan mamnunman, bugungi kunda biz kabi yoshlarga yaratilayotgan imkoniyat va sharoitlar uchun Davlatimiz rahbariga va bank rahbariyatiga minnatdorchiligimni bildiraman.
Gulduros qarsaklar ostida tantanali ochilish marosimining ramziy tasmalari kesilib, bank filialiningochilganligi rasman e’lon qilindi hamda filiali boshqaruvchisiga binoning ramziy kaliti topshirildi.
Tadbir ishtirokchilari zamonaviy hamda milliy arxitektura uyg‘unligi talablariga to‘liq javob beradigan, o‘z me’moriy dizayni bilan Jizzax shahri ko‘rkiga ko‘rk qo‘shib turgan filial binosi ostonasidan ichkariga qadam qo‘yib, bank mijozlari va xodimlari uchun yaratilgan shart-sharoitlar, qulayliklar bilan yaqindan tanishdilar.
DSCN3932.JPG
Tadbir so‘ngida, bino qurilishida faollik ko‘rsatgan - “Inco-construction” mas’uliyati cheklangan korxona jamoasiga minnatdorchilik bildirilib, bank rahbariyati tomonidan qimmatbaho sovg‘alar topshirildi.

В городе Джизак открылся первый частный банк
6 июня 2018 года состоялось торжественное открытие Частного акционерного банка «Трастбанк» в городе Джизак. Дизайн филиала соответствует классическим канонам архитектуры, органично вписался в местный ландшафт городского пейзажа.
На торжественной церемонии открытия филиала приняли участие Хоким города Джизак Акбар Шукуров, Председатель Правления Частного акционерного банка «Трастбанк» Сардор Нормухамедов, руководители Джизакского областного управления Центрального банка, руководители соответствующих департаментов и самостоятельных управлений, представители СМИ, подрядчики строительной компании ООО “Inco-construction”, а также партнеры и клиенты банка.
DSCN3862.JPG
В рамках Предвыборного визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Джизакскую область 18 ноября 2016 года было принято решение открыть первый частный банк в городе Джизак.
В целях выполнения задач Главы государства и Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан “О программе дополнительных мероприятий по социально-экономическому развитию территорий, дальнейшему повышению уровня жизни населения Джизакской области” от 19 января 2017 года, Трастбанку поручено открыть филиал в городе Джизак.
Филиал открылся на одной из центральных улиц города Джизак, улице Шарафа Рашидова и стал первым частным банком в Джизакской области.
DSCN3871.JPG
– "Наша задача – предложить потенциальным клиентам, как физическим, так и юридическим лицам, качественные высокотехнологичные банковские услуги, а банковское обслуживание клиентов поднять на новый уровень. Мы стремимся сделать посещение клиентов в наши филиалы максимально комфортным. В новом филиале реализованы современные стандарты сервиса и созданы все условия для качественного обслуживания.Теперь жители Джизака могут по достоинству оценить качество услуг нашего Банка", – отметил в своем выступлении Председатель Правления ЧАБ “Трастбанка” Сардор Нормухамедов.
Джизакский филиал Частного акционерного банка «Трастбанк» будет оказывать современные банковские услуги населению города, субъектам частного и малого бизнеса. Кроме того, благодаря открытию филиала в регионе, будут созданы новые рабочие места.
DSCN3932.JPG
В заключение мероприятия участники церемонии дали высокую оценку деятельности Банка в целом, а также положительно отозвались о вновь открывшихся перспективах для клиентов и партнеров.
Общая информация о банке
ЧАБ «Трастбанк» – является одним из ведущих банков Республики Узбекистан, образованный в 1994 году. Банк предоставляет весь спектр банковских продуктов и услуг.
По состоянию на 1 июня 2018 года филиальная сеть ЧАБ «Трастбанка» включает в себя 10 филиалов, 54 мини-банка, 25 пунктов денежных переводов и 22 сберегательные кассы.