Besh karra chempionlik muborak!
Joriy yilning 13 iyul kuni Uchtepa tumaniga qarashli Jurjoniy mahallasi sport klubida 2019 yilgi “XIV Banklararo Spartakiada-2019” o‘yinlarining erkaklar bo‘yicha voleybol musobaqasi bo‘lib o‘tdi.
IMG_9094.jpg
Musobaqa O‘zbekiston banklari Assotsiatsiyasi hamda tijorat banklari bilan hamkorlikda, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan belgilangan 5 ta tashabbusni hayotga tadbiq etish, yoshlarning ma’naviyatini yuksaltirish, sport va jismoniy tarbiyani ommalashtirish, bank xodimlari o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish maqsadida tashkil etildi.
Bellashuvda mamlakatimizda faoliyat olib borayotgan tijorat banklaridan jami 5 jamoa – “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki, “Sanoatqurilishbank”, “O‘zmilliybank”, “Oriyent Finans Bank” va “Ipotekabank” xodimlaridan tashkil topgan faol jamoalari o‘zaro g‘oliblik uchun ishtirok etdilar.
Ta’kidlash joizki, XIV Banklararo Spartakiada musobaqalari dasturidan joy olgan voleybol turniri juda qiziqarli va shiddatli bellashuvlarga boytarzda o‘tdi. Qatnashchilar halol sport tamoyillariga amal qilgan holda yuqori texnikani namoyish etishib, muxlislarning olqishlari hamda yuksak bahosiga sazovor bo‘lishdi.
IMG_8710.jpg
Tijorat banklari sportchi jamoalari o‘rtasida o‘tkazilgan o‘ta murosasiz bellashuvda “Trastbank” xususiy aksiyadorlik bankining erkak voleybolchilari jamoasi barcha raqib jamoalarni yengib, qatorasiga besh kara chempionlikni qo‘lga kiritishga sazovor bo‘ldi.
IMG_9739.jpg
Umum jamoa hisobida, III-o‘ring‘olibi “Sanoatqurilishbank” jamoasi, II-o‘rin g‘olibi “Oriyent finans bank» jamoasi va jamoalar o‘rtasida beshinchi marotaba g‘oliblikni qo‘ldan boy bermay kelayotgan “Trastbank” jamoasi I-o‘rinni egallab, erkaklar o‘rtasida sportning voleybol turi bo‘yicha o‘tkazilgan “Spartakiada” o‘yinlarining mutloq g‘olibi deya e’lon qilindi.
IMG_8721.jpg
-Biz Spartakiada musobaqalariga uzoq vaqt tayyorgarlik ko‘rdik. Mana, mehnatlarimiz samarasi o‘laroq, beshinchi marotaba yana birinchilikni qo‘lga kiritdik, - deydi jamoa sardori Xurshid Umarov. Birinchi o‘rin o‘z-o‘zidan kelmaydi. Buning zamirida ulkan mehnat va murabbiyimizning kata hajmdagi ishlari yotibdi. Fursatdan foydalanib, sport sohasida ham o‘z o‘rnimizga ega bo‘lishga sharoit yaratgan bank rahbariyatiga va murabbiyimizga o‘z minnatdorchiligimni bildiraman.
IMG_9281.jpg
Sportda eng asosiysi, qat’iy tartibga rioya qilish lozim. Shunda natijalar keladi. Bankimiz jamoasi bilan bugungi qo‘lga kiritgan g‘alabadan juda mamnunmiz va faxrdamiz. Bu nafaqat voleybol jamoamizning, balki butun Trastbank xodimlarining yutug‘idir, – deya so‘zini yakunladi Xurshid Umarov.
IMG_9549.jpg
Uchrashuv so‘ngida g‘olib va sovrindor jamoalarga musobaqa tashkilotchilari tomonidan ta’sis etilgan diplom va esdalik kubogi topshirildi. Qo‘lga kiritilgan umum g‘alabamiz bilan faxrlanamiz!

Поздравляем пятикратных чемпионов!
13 июля в спортивном клубе в махалле Журжоний Учтепинского района были проведены соревнования по волейболу среди мужчин - «XIV межбанковская Спартакиада-2019».
IMG_9094.jpg
Турнир был организован при поддержке Ассоциации банков Узбекистана и коммерческих банков с целью реализации пяти инициатив, предложенных Президентом Республики Узбекистан, а также популяризации здорового образа жизни среди сотрудников банка.
IMG_9281.jpg
В соревнованиях приняли участие 5 команд из коммерческих банков: ЧАБ «Трастбанк», «Саноаткурилишбанк», «Узмиллийбанк», «Ориент Финанс Банк» и «Ипотекабанк».
IMG_9739.jpg
Следует отметить, что волейбольный турнир, который входит в программу XIV Межбанковских игр, стал очень интересным и напряженным соревнованием. Участники, следуя принципам честного спорта, продемонстрировали высокое мастерствои получили высокую оценку зрителей.
IMG_9885.jpg
В соревновании среди коммерческих банков мужская волейбольная команда «Трастбанка» выиграла всех соперников и стала пятикратным чемпионом.
В командном зачете 3-е место заняла команда «Саноаткурилишбанка», 2-е место – команда «Ориент Финанс Банка», а команда «Трастбанка», победившая пять раз подряд, по праву заняла первое место и объявлена абсолютным победителем среди мужских волейбольных команд.
IMG_9549.jpg
“Мы долго готовились к соревнованиям. Мы выиграли в пятый раз, благодаря нашей постоянной работе. Первое место не занимают просто так. Основа этого - большая работа нашего тренера и общий труд. Пользуясь случаем, я хотел бы выразить свою благодарность руководству банка и тренерам, которые внесли большой вклад в нашу победу. Самое главное в спорте - это строгое соблюдение порядка, тогда будут результаты. Мы очень рады и гордимся сегодняшней победой нашей команды. Это большое достижение не только для нашей волейбольной команды, но и для всех сотрудников Трастбанка”, - отметил капитан команды Хуршид Умаров.