Shikastlangan hamda muomalaga yaroqsiz holga kelgan va muomaladan chiqarilgan chet el valyutasini inkassoga qabul qilishdagi tariflarga o‘zgartirishlar kiritildi
Yangilangan sana: 7 Avgust 2018, 12:26
7 Avg 2018
Hurmatli mijozlar!
Sizga, 2018 yil 27 iyuldan boshlab, valyuta ayirboshlash shoxobchalari orqali shikastlangan hamda muomalaga yaroqsiz holga kelgan va muomaladan chiqarilgan chet el valyutasini qabul qilishdagi vositachilik haqi bo‘yicha tariflarga o‘zgartirishlar kiritilganligini ma’lum qilamiz.
Chet el valyutasining nominalidan kelib chiqib, shikastlangan chet el valyutasini shikastlanmagan shu turdagi chet el valyutasiga almashtirishdagi vositachilik haqi 5 foiz miqdorida belgilandi.
Muomalaga yaroqsiz holga kelgan va muomaladan chiqarilgan chet el valyutasini inkassoga qabul qilishdagi vositachilik haqi 3 foiz miqdorida belgilandi.
Bunda, vositachilik xaqi miqdori O‘zbekiston Respublikasi Markaziy bankining o‘sha kundagi kursi bo‘yicha milliy valyutada hisoblanadi.

An underwriting system has been implemented in Trustbank
As part of the transformation of banking activities, PJSB "Trustbank" has introduced underwriting - its own system of borrower analysis.
This system was tested by the bank in the allocation of microloans and overdraft loans to individuals and gave positive results.
The bank underwriter independently assesses the risks associated with lending by analyzing and verifying customer data and prepares a professional opinion on minimizing risks. This system allows the client to save time when obtaining a loan.
It should be noted that the bank is constantly exploring the possibility of introducing new and customer-friendly types of services in order to build the volume of services based on best practices and international standards.
Earlier, based on international experience and in order to simplify the lending process and create convenience for customers, the bank launched on the official website a scoring optimization model for analyzing and assessing the solvency of borrowers.