Shikastlangan hamda muomalaga yaroqsiz holga kelgan va muomaladan chiqarilgan chet el valyutasini inkassoga qabul qilishdagi tariflarga o‘zgartirishlar kiritildi
Yangilangan sana: 7 Avgust 2018, 12:26
7 Avg 2018
Hurmatli mijozlar!
Sizga, 2018 yil 27 iyuldan boshlab, valyuta ayirboshlash shoxobchalari orqali shikastlangan hamda muomalaga yaroqsiz holga kelgan va muomaladan chiqarilgan chet el valyutasini qabul qilishdagi vositachilik haqi bo‘yicha tariflarga o‘zgartirishlar kiritilganligini ma’lum qilamiz.
Chet el valyutasining nominalidan kelib chiqib, shikastlangan chet el valyutasini shikastlanmagan shu turdagi chet el valyutasiga almashtirishdagi vositachilik haqi 5 foiz miqdorida belgilandi.
Muomalaga yaroqsiz holga kelgan va muomaladan chiqarilgan chet el valyutasini inkassoga qabul qilishdagi vositachilik haqi 3 foiz miqdorida belgilandi.
Bunda, vositachilik xaqi miqdori O‘zbekiston Respublikasi Markaziy bankining o‘sha kundagi kursi bo‘yicha milliy valyutada hisoblanadi.

Изменения в тарифах по приему поврежденной и признанной неплатежеспособной или вышедшей из обращения иностранной валюты
Изменения в тарифах по приему поврежденной и признанной  неплатежеспособной или вышедшей из обращения иностранной валюты
7 авг 2018
Уведомляем Вас об изменении в тарифах. С 27 июля 2018 года вступил в силу порядок изменения тарифов комиссионного вознаграждения при приеме признанной неплатежеспособной или вышедшей из обращения иностранной валюты в обменном пункте.
При замене поврежденной иностранной валюты на неповрежденную иностранную валюту того же вида взимается 5 % от номинала денежного знака.
Прием непригодной иностранной валюты на инкассо, признанной неплатежеспособной или вышедшей из обращения, взимается 3 % от номинала денежного знака.
При этом, комиссионное вознаграждение взимается в национальной валюте по курсу Центрального банка Республики Узбекистан, на дату совершения операции.