Trastbank onlayn ochilgan milliy valyutadagi hamda xalqaro to‘lov kartalarini uyga yetkazib berish xizmatini yo‘lga qo‘ydi
Yangilangan sana: 23 Aprel 2020, 14:17
23 Apr 2020
• Shaxsiy himoya vositalari bilan taʼminlangan bank xodimlari mijozga o‘z plastik kartalarini topshirish uchun ularning yashash manzillariga tashrif buyurmoqda.
• Bu bank mijozlariga hattoki universal yakkalanish sharoitida ham shaxsiy uylaridan chiqmagan holda bank operatsiyalarini amalga oshirishga imkon beradi.
• Bank plastik kartalarini ro‘yxatdan o‘tkazish bilan bog‘liq masalalar “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki rasmiy veb sayti orqali onlayn tarzda amalga oshiriladi.
Joriy yilning 23-aprelidan boshlab “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki mijozlarga onlayn ochilgan milliy valyutadagi va xalqaro to‘lov plastik kartalarni mijozning yashash manziliga yetkazib berish xizmatini yo‘lga qo‘ydi. Bu bank mijozlariga o‘z salomatliklarini taʼminlash bilan birga, uy sharoitida ham bank plastik kartalarini o‘z mobil qurilmalariga biriktirgan holda barcha turdagi to‘lovlarni amalga oshirish imkonini beradi.
Bank plastik kartasiga ega bo‘lishni istagan fuqaro bankning rasmiy veb sayti orqali milliy valyutadagi Uzsard va Humo plastik kartalariga hamda Mastersard xalqaro to‘lov kartasiga onlayn ariza beradi. Yetkazib berish tartibi juda sodda. Onlayn buyurtma berib, mijoz yetkazib berish uchun qulay kunni, shuningdek vaqt va joyni tanlaydi. Belgilangan vaqt oralig‘ida bank mutaxassisi kartani, PIN-konvertni va hujjatlarni maxsus xavfsiz paketda mijozning yashash manziliga BEPUL yetkazib beradi. Kuryer bilan uchrashuv 20 daqiqadan oshmaydi. Mijozni identifikatsiya qilish jarayoni tugatgandan so‘ng, kuryer ofisga qaytib keladi, u yerda bank mutaxassisi kuryer bilan barcha hujjatlarni tekshirib, mijozning kartasini faollashtiradi.
Shuningdek, aprel-may oylari davomida bank plastik kartasi egasi bo‘lish istagidagi mijozlar uchun Mastersard xalqaro kartasi BEPUL ochib beriladi.
Uzsard va Humo millliy valyutadagi hamda Mastersard xalqaro bank plastik kartalari Trastbankning filiallari joylashgan Toshkent shahri va viloyatlari (viloyat shahar markazlari) mijozlari uchun hududiga qarab 3 kundan 7 kungacha bo‘lgan muddatda yetkazib beriladi.
Yana shuni ham qayd etish joizki, bankning Visa xalqaro kartasi mavjud mijozlari uchun Mastersard xalqaro plastik kartasi hech bir to‘lovsiz (bepul) ravishda alishtirib beriladi.

Трастбанк запустил сервис по доставке на дом карт в национальной валюте и международных платежных карт, открытых через интернет сайт
Дата обновления: 23 апреля 2020, 14:18
23 апр 2020
• Работники банка, обеспеченные средствами индивидуальной защиты, посещают дома клиентов банка и выдают им пластиковые карты.
• Это позволяет клиентам банка осуществлять банковские операции, не выходя из дома.
• Вопросы, связанные с регистрацией банковских пластиковых карт, осуществляются в режиме онлайн через официальный сайт Частного акционерного банка "Трастбанк".
С 23 апреля Частный акционерный банк «Трастбанк» запустил услугу по доставке по адресу клиента пластиковых карт в национальной валюте и карт международных платежей, открытых онлайн. Это позволяет клиентам банка беречь свое здоровье, а также совершать всевозможные платежи из дома, подключая банковские пластиковые карты к своим мобильным устройствам.
Граждане, желающие получить банковскую пластиковую карту, могут подать онлайн заявку через официальный сайт банка на пластиковые карты в национальной валюте Uzcard и Humo, и на международную платежную карту Mastercard. Процедура доставки очень проста. Заказывая онлайн, клиент выбирает удобный день, а также время и место доставки. В течение указанного времени специалист банка БЕСПЛАТНО доставит карту, ПИН-конверт и документы в специальной защищенной упаковке на адрес клиента. Встреча с курьером не превышает 20 минут. После завершения процесса идентификации клиента курьер возвращается в офис, где специалист банка проверяет все документы у курьера и активирует карту клиента.
Также в течение апреля-мая клиенты, желающие стать держателями международных банковских пластиковых карт MasterCard, могут открыть их БЕСПЛАТНО.
Банковские пластиковые карты в национальной валюте Uzcard и Humo, международные банковские пластиковые карты Mastercard доставляются клиентам банка в течение 3-7 дней в зависимости от региона и расположения филиалов «Трастбанка».
Следует отметить, что клиенты, имеющие в наличии международную банковскую карту Visa, могут бесплатно обменять на международную пластиковую карту Mastercard.