Bugungi kunning “Zamonaviy bankiri”
Keyingi yillarda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng miqyosli institutsional islohotlar doirasida moliya sektorining barqarorligini, uning global moliya tizimiga integratsiyalashuvini ta’minlash, bank xizmatlarining sifatini va ulardan foydalanish imkoniyatlarini, birinchi navbatda xususiy biznes va aholi uchun oshirish choralari ko‘rilmoqda.
“Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki ham zamonaviy korporativ boshqaruv tamoyillari, axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish, faoliyat samaradorligi va investitsiyaviy jozibadorligini oshirish, shu bilan birga ilg‘or xalqaro amaliyotni inobatga olgan holda bank filiallaridagi kadrlarni qayta tayyorlashning zamonaviy usullarini joriy etish asosida xodimlarning bilim va malakalarini oshirish borasida ko‘plab ishlarni amalga oshirmoqda.
photo_2020-06-18_11-48-16.gif
Jumladan, joriy yilning 16-19 iyun kunlari bankning Namangan, Farg‘ona va Andijon filiallarida “Kadrlar salohiyatini rivojlantirishning asosiy tamoyillari bu – zamonaviy bankir” mavzusida biznes-seminar tashkil etildi. Seminarni O‘quv markazi direktori Qobiljon Jo‘rayev olib bordi.
Seminardan asosiy ko‘zlangan maqsad, kadrlar tayyorlashga nisbatan xalqaro standartlarga va ilg‘or xorijiy tajribaga asoslangan tizimli yondashuv va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini rivojlantirish, raqamli texnologiya tushunchalari, investitsion banking, loyihaviy moliyalashtirish, xatarlarni boshqarish hamda mijozlarga sifatli bank xizmatlarini ko‘rsatishdabank mutaxassislari va aholining moliyaviy savodxonligini oshirishdan iborat.
photo_2020-06-18_11-48-15.gif
Seminar pandemiya sharoitida tashkil etilganligini inobatga olib, xodimlar to‘liq karantin qoidalariga amal qilgan holda guruhlarga ajratilib tashkil etildi.
Seminarda xodimlar o‘z ish faoliyatlari doirasida duch kelgan turli masalalar, bank tizimidagi yangiliklar, mijozlar bilan o‘zaro muloqotda amalga oshirayotgan bank xizmatlari, pandemiya sharoitida talab ko‘p bo‘lgan zamonaviy bank xizmatlari haqida o‘z fikr-mulohazalari bilan bo‘lishdilar.
Shuningdek, mamlakatimizda bank tizimiga oid yangi tahrirda qabul qilinayotgan Qonunlar, farmonlar va qarorlarning mazmun-mohiyatini o‘rganib, o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob oldilar.
Seminar yakuniga ko‘ra, ushbu filiallarning barcha xodimlari onlayn tarzda bank faoliyatiga tegishli bo‘lgan Qonunva qonunosti hujjatlar jamlanmasidan iborat tashkil etilgan savollar bo‘yicha test sinovlarini muvaffaqiyatli topshirdilar.

Сегодняшний "Современный банкир"
В последние годы в рамках масштабных институциональных реформ в стране принимаются меры для обеспечения стабильности финансового сектора, его интеграции в мировую финансовую систему, повышения качества и доступа к банковским услугам, особенно для частного бизнеса и населения.
Частный акционерный банк «Трастбанк» на основе внедрения современных методов переподготовки в филиалах банка осуществляет колоссальную работу по совершенствованию знаний и навыков сотрудников, с учетом принципов современного корпоративного управления, внедрения информационных и коммуникационных технологий, повышения эффективности и инвестиционной привлекательности.
photo_2020-06-18_17-18-34.gif
В частности, 16-19 июня в Наманганском, Ферганском и Андижанском филиалах банка был организован бизнес-семинар на тему «Основным принципом развития человеческих ресурсов является современный банкир». Семинар провел директор Учебного центра Кобилжон Жураев.
photo_2020-06-18_11-48-15.gif
Основной целью семинара является разработка системного подхода к обучению на основе международных стандартов и лучших зарубежных практик, развитие информационных и коммуникационных технологий, изучение цифровых технологий, инвестиционного банкинга, проектного финансирования, управления рисками, а также повышение финансовой грамотности банковских специалистов и населения в предоставлении качественных банковских услуг клиентам.
Учитывая, что семинар был организован в условиях пандемии, он прошел в группах из 5 человек в полном соответствии с правилами карантина.
photo_2020-06-18_11-48-16.gif
На семинаре сотрудники поделились своими взглядами на различные проблемы, возникающие в их работе, такими как инновации в банковской системе, банковские услуги по взаимодействию с клиентами, современные банковские услуги, которые пользуются высоким спросом в условиях пандемии.
Также они изучили содержание принятых в новой редакции законов, указов и постановлений, касательно банковской системы нашей страны, и получили ответы на все свои вопросы.
В конце семинара все сотрудники этих филиалов успешно сдали онлайн тест по вопросам, состоящим из сводов законов и нормативных актов, касающихся банковской деятельности.