Trastbankda xalqaro standartlar bo‘yicha xodimlarning bilim va malakalarini oshirish yuzasidan amaliy seminar bo‘lib o‘tdi
Yangilangan sana: 21 Yanvar 2021, 12:57
21 Yan 2021
Joriy yilning 19 yanvar kuni “Trastbank” xususiy aksiyadorlik bankining O‘quv markazi va Ichki nazorat departamenti bilan hamkorlikda “O‘zbekiston Respublikasida jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmga qarshi kurashish bo‘yicha Yevrosiyo guruhi (YeAG) tomonidan o‘tkaziladigan o‘zaro baholash jarayonlari” mavzusidagi amaliy seminar tashkil etildi.
IMG_8951.JPG
Seminarda “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki Bosh ofisi rahbar xodimlari, Amaliyot boshqarmasi va bankning barcha filiallari Ichki nazorat bo‘limlari mutaxassislari, O‘zbekiston Respublikasi Bosh Prokuraturasi huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti xodimlari Sh.Xamidov, O.Tursunov, M.Azimov va O‘zbekiston Respublikasi Markaziy bankining Kredit tashkilotlarida moliyaviy monitoringni muvofiqlashtirish va valyuta nazorati departamenti mutaxassisi A.Sadiyevlar ishtirok etdi.
IMG_8972.JPG
Amaliy seminar davomida O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki va Respublika Bosh prokuraturasi huzuridagi soliq, valyutaga oid jinoyatlarga va jinoiy daromadlarni legallashtirishga qarshi kurashish departamenti tomonidan «Tijorat banklarida jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish bo‘yicha ichki nazorat qoidalari»ga kiritilgan qo‘shimcha va o‘zgartirishlarga alohida to‘xtalib o‘tildi.
IMG_8956.JPG
Shu bilan birga, joriy yil O‘zbekiston Respublikasida jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmga qarshi kurashish bo‘yicha Yevroosiyo guruhi (YeAG) tomonidan o‘tkaziladigan o‘zaro baholash jarayonlariga ko‘rilayotgan tayyorgarliklarga oid masalalar muhokama etildi.

В "Трастбанке" проведен практический семинар по повышению уровня знаний и навыков сотрудников банка в соответствии с международными стандартами
Дата обновления: 21 Января 2021, 12:56
21 янв 2021
19 января Учебным центром ЧАБ "Трастбанк" совместно с Департаментом внутреннего контроля был организован практический семинар на тему: «Процессы взаимной оценки, проводимые Евразийской группой по противодействию легализации преступных доходов и финансированию терроризма (ЕАГ) в Республике Узбекистан».
IMG_8951.JPG
Участие в семинаре приняли руководители отделов Головного офиса ЧАБ «Трастбанк», специалисты Операционного управления и отделов внутреннего контроля всех филиалов банка, сотрудники Управления по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре - Ш. Хамидов, О. Турсунов, М. Азимов, и специалист Департамента координации финансового мониторинга и валютного контроля кредитных организаций Центрального банка А. Садиев.
IMG_8972.JPG
В ходе семинара представители Центрального банка и Департамента по борьбе с налоговыми, валютными преступлениями и легализации преступных доходов при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан рассказали о поправках и изменениях к «Правилам внутреннего контроля по противодействию легализации преступных доходов и финансированию терроризма в коммерческих банках».
IMG_8956.JPG
В то же время были обсуждены вопросы, связанные с подготовкой процесса взаимной оценки, проводимой Евразийской группой по противодействию легализации преступных доходов и финансированию терроризма (ЕАГ) в Республике Узбекистан в текущем году.