"Trastbank" xususiy aksiyadorlik banki va MoneyGram vakillarining uchrashuvi
Joriy yilning 4 oktabr kuni “Trastbank” xususiy aksiyadorlik bankida Bank Boshqaruvi Raisining o‘rinbosari Ziyovuddin Kurganov, Chakana biznes departamenti direktori Nazirjon Xayitaliyev va “MoneyGram” xalqaro pul o‘tkazmalari tizimi vakillari bilan o‘zaro hamkorlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
“Trastbank” va “MoneyGram” o‘rtasida o‘zaro uchrashuv yangi qo‘shma loyihalarni amalga oshirish imkonini berish bilan birga, bank tomonidan ko‘rsatiladigan xizmatlarning o‘sishiga yordam beradi.
Uchrashuv davomida O‘zbekistonda moliya va boshqa sohalarda olib borilayotgan islohotlarning ahamiyati, shuningdek ushbu islohotlarni jamiyat uchun samarali amalga oshirishva sheriklik istiqbollari muhokama qilindi. Hamkorlik darajasini yuqori baholagan mehmonlar uzoq muddatli va o‘zaro manfaatli hamkorlikka ishonch bildirdilar.
Ushbu hamkorlikning maqsadi pul o‘tkazmasi tizimida yangi bank xizmatlarini joriy qilish va mavjud xizmatlarni takomillashtirishdan iborat.

Встреча представителей ЧАБ «Трастбанк» и MoneyGram
4 октября текущего года в Частном акционерном банке «Трастбанк» состоялась встреча заместителя председателя правления банка Курганова Зиёвуддина и директора департамента розничного бизнеса Хайиталиева Назиржона с представителями международной системы срочных денежных переводов MoneyGram.
Данная встреча направлена на дальнейшую совместную работу ЧАБ "Трастбанк" и MoneyGram, которая позволит приступить к реализации новых совместных проектов и, несомненно, будет способствовать увеличению услуг оказываемых банком.
В ходе встречи, обсуждались важность проводимых реформ в области финансов и других секторов в Узбекистане, а также значительность эффективной реализации этих реформ для общества, перспективы партнерских отношений. Высоко оценив уровень партнерства, гости выразили уверенность в долгосрочном и взаимовыгодном сотрудничестве.
Целью данного сотрудничества является внедрение новых и совершенствование существующих услуг денежных переводов.