Is gazidan zaharlanishning oldini olish mavzusida seminar bo‘lib o‘tdi
2019 yilning 4 dekabr kuni “Trastbank” xususiy aksiyadorlik bankining Bosh ofisida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 23 maydagi “Ichki ishlar organlarining yong‘in xavfsizligi bo‘linmalari faoliyatini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-2992-sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida hamda qish mavsumida havoning keskin sovib ketishi oqibatida insonlar hayoti xavfsizligini ta’minlash va is gazidan zaharlanish oqibatlarining oldini olish chora-tadbirlarini kuchaytirish masalasida amaliy seminar bo‘lib o‘tdi.
photo_2019-12-05_15-30-37.jpg
Tadbirda bankning xavfsizlik departamenti bo‘limi boshlig‘i Nasim Tursinov, Shayxontohur tumani yong‘in xavfsizligi bo‘limi inspektor-serjanti Farrux Raximov, bo‘lim inspektor-serjanti Fazliddin Axmedov, Bosh bank va Amaliyot boshqarmasi mutaxassislari ishtirok etdi.
photo_2019-12-05_15-30-30.jpg
Tadbir davomida tabiiy gazning to‘liq yonmasligi, bexosdan uzilib qolishi, xona ichida to‘planishi, yoqib qarovsiz qoldirish, ulashda xavfsizlik qoidalariga rioya qilmaslik oqibatida portlash, yong‘in, hamda tabiiy va is gazidan zaharlanish holatlari bilan bog‘liq sodir bo‘layotgan favqulodda vaziyatlar haqida so‘z yuritildi. Bunday holatlar hatto insonlarning turli xil tan jarohati olishi yoki o‘limi bilan yakunlanayotganligi haqida bank xodimlari ogohlantirildi.
photo_2019-12-05_15-30-33.jpg
Shuningdek, tadbirda is gazidan zaharlanish aks ettirilgan videorolik havola etildi. Tadbirning bu kabi interfaol usulda tashkil etilishi bank xodimlarining is gazidan zaharlanish va uning oldini olish sohasidagi bilim hamda ko‘nikmalarini oshishida muhim ahamiyat kasb etadi

Состоялся семинар по профилактике отравления угарным газом
В целях исполнения Постановления Президента Республики Узбекистан от 23 мая 2017 года “О мерах по коренному совершенствованию деятельности подразделений пожарной безопасности органов внутренних дел», а также усиления мер по обеспечению безопасности жизни людей и предотвращению последствий отравления угарным газом из-за холодной погоды 4 декабря в головном офисе Частного акционерного банка “Трастбанк” состоялся практический семинар.
photo_2019-12-05_15-30-37.jpg
Участие в мероприятии приняли начальник отдела департамента безопаности банка Насим Турсинов, инспектор отдела пожарной безопаности Шайхантахурского района сержант Фаррух Рахимов, инспектор отдела сержант Фазлиддин Ахмедов, а также работники Головного офиса и Операционного управления.
photo_2019-12-05_15-30-30.jpg
В ходе мероприятия было рассказано о случаях взрыва, пожара и отравления природным и угарным газом, вызванными неполным сгоранием природного газа, случайным отключением, накоплением газа в помещении, оставлением газовых приборов без присмотра, несоблюдением правил безопасности при подключении. Сотрудников банка предупредили, что подобные случаи могут привести к тяжелым последствиям, травмам или смерти.
photo_2019-12-05_15-30-31.jpg
Также был показан видеоролик, где были продемонстрированы причины отравления угарным газом. Организация данного мероприятия подобным интерактивным способом способствовала повышению знаний и навыков сотрудников банка в сфере предотвращения случаев отравления угарным газом.