Bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi natijalari ko‘rib chiqildi
Joriy yilning 25 sentabr kuni “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishni Bank Kuzatuv Kengashi Raisi Tohir Sharipov olib bordi.
Yig‘ilishda o‘tgan yillarning taqsimlanmagan foydasi, “2020 yil 1 yarim yilligi yakunlari bo‘yicha olingan foyda”, “umumiy zahira fondini shakllantirish”, “Standart” deb tasniflangan kreditlar bo‘yicha ehtimoliy yo‘qotishlarni qoplash uchun zahiralarni shakllantirish, “Bank Boshqaruvi to‘g‘risida”gi,“Bank Kuzatuv kengashi to‘g‘risida”gi nizomlarga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish, “Bank Kuzatuv kengashi tarkibi”ni tasdiqlash hamda Raiffeisen Bank International AG bilan 30 000 000 Yevro miqdorida Bosh qarz kelishuvi tuzish to‘g‘risidagi masalalar muhokama qilindi.
photo_2020-09-25_17-08-07.jpg
Yig‘ilishda muhokama qilingan masalalar yuzasidan tushgan takliflar va fikr-mulohazalarni inobatga olib, tegishli qarorlar qabul qilindi.

Подведены итоги внеочередного общего собрания акционеров банка
25 сентября текущего года состоялось внеочередное общее собрание акционеров Частного акционерного банка «Трастбанк». Заседание провел председатель Наблюдательного совета банка Тохир Шарипов.
На собрании обсуждались такие вопросы как «распределение нераспределенной прибыли прошлых лет, и по итогам 1 полугодия 2020 года», «формирование резервного фонда общего назначения», «формирование резервов для покрытия возможных потерь по кредитам, проклассифицированным как «Стандартные», о внесении изменений и дополнений в положения «О Правлении»и «О наблюдательном Совете банка», рассмотрение вопроса «О составе наблюдательного Совета банка» и заключение генерального кредитного договора с Raiffeisen Bank International AG на сумму 30 000 000 евро.
photo_2020-09-25_17-08-07.jpg
С учетом поступивших предложений и мнений по обсуждаемым на заседании вопросам были приняты соответствующие решения.