Bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi natijalari ko‘rib chiqildi
Joriy yilning 25 sentabr kuni “Trastbank” xususiy aksiyadorlik banki aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishni Bank Kuzatuv Kengashi Raisi Tohir Sharipov olib bordi.
Yig‘ilishda o‘tgan yillarning taqsimlanmagan foydasi, “2020 yil 1 yarim yilligi yakunlari bo‘yicha olingan foyda”, “umumiy zahira fondini shakllantirish”, “Standart” deb tasniflangan kreditlar bo‘yicha ehtimoliy yo‘qotishlarni qoplash uchun zahiralarni shakllantirish, “Bank Boshqaruvi to‘g‘risida”gi,“Bank Kuzatuv kengashi to‘g‘risida”gi nizomlarga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish, “Bank Kuzatuv kengashi tarkibi”ni tasdiqlash hamda Raiffeisen Bank International AG bilan 30 000 000 Yevro miqdorida Bosh qarz kelishuvi tuzish to‘g‘risidagi masalalar muhokama qilindi.
photo_2020-09-25_17-08-07.jpg
Yig‘ilishda muhokama qilingan masalalar yuzasidan tushgan takliflar va fikr-mulohazalarni inobatga olib, tegishli qarorlar qabul qilindi.

The results of the extraordinary general meeting of shareholders of the bank were summed up
On September 25 of this year, an extraordinary general meeting of shareholders of the Private Joint Stock Bank "Trustbank" was held. The meeting was chaired by Tokhir Sharipov, Chairman of the Bank's Supervisory Board.
In the meeting were discussed such issues as "Distribution of retained earnings of previous years, and at the end of the 1st half of 2020", "formation of a general-purpose reserve fund", "formation of reserves to cover possible losses on loans classified as "Standard", besides that there were also talked about amendments and additions to the regulations "on the board" and "on the supervisory board of the Bank", consideration of the issue "On the composition of the bank's Supervisory Board" and the conclusion of a general loan agreement with Raiffeisen Bank International AG in the amount of EUR 30 000 000.
photo_2020-09-25_17-08-07.jpg
Considering suggestions and opinions that are received all questions are discussed at the meeting, appropriate decisions were made.