Жорий йилнинг 24 февраль куни “Трастбанк” хусусий акциядорлик банки акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши бўлиб ўтди.
Йиғилишни “Трастбанк” хусусий акциядорлик банки Кенгаши Раиси Тоҳир Шарипов бошқарди. Йиғилиш давомида кун тартибидаги қуйидаги масалалар кўриб чиқилди:
- Акцияларнинг 24 қўшимча чиқарилиш якунлари ва Банк Устав капиталининг янги миқдорини тасдиқлаш.
- Эълон қилинган акцияларнинг энг кўп миқдорини белгилаш.
- Банкнинг янги таҳрирдаги уставини тасдиқлаш.
- “Трастбанк” хусусий акциядорлик банки акциядорлари умумий йиғилиши тўғрисидаги низомни янги таҳрирда тасдиқлаш.
- “Трастбанк” хусусий акциядорлик банки кенгаши тўғрисидаги низомни янги таҳрирда тасдиқлаш.
- “Трастбанк” хусусий акциядорлик банки тафтиш комиссияси (тафтишчиси) тўғрисидаги низомни янги таҳрирда тасдиқлаш.
- Давлат қимматли қоғозлар (ғазначилик мажбуриятлари, давлат қимматли қоғозлари (облигациялар), Марказий банк облигациялари) билан йирик битимлар тузиш тўғрисида.
Муҳокамалар жараёнида акциядорлар томонидан умумий йиғилиш кун тартибига киритилган барча масалалар кўриб чиқилди ва конструктив муҳокама этилгач, тегишли қарорлар қабул қилинди.

О проведении общего собрания акционеров
24 февраля состоялось внеочередное общее собрание акционеров частного акционерного банка "Трастбанк".
photo_2020-02-24_18-17-33.jpg
Заседание прошло под председательством председателя совета Частного акционерного банка "Трастбанк" Тохира Шарипова.
В ходе встречи были обсуждены следующие вопросы:
1. Утверждение итогов 24 дополнительного выпуска акций и утверждение нового размера уставного капитала Банка.
2. Определение предельного размера объявленных акций.
3. Утверждение Устава Банка в новой редакции.
4. Утверждение Положенияоб Общем собрании акционеров Частного акционерного банка «Трастбанк» в новой редакции.
5. Утверждение Положенияо Совете Частного акционерного банка «Трастбанк» в новой редакции.
6. Утверждение Положенияо Ревизионной комиссии (Ревизоре) Частного акционерного банка «Трастбанк» в новой редакции.
7. О заключении крупной сделки с государственными ценными бумагами (казначейские обязательства, государственные ценные бумаги (облигации), облигации Центрального банка).
photo_2020-02-24_18-17-37.jpg
В ходе встречи акционеры рассмотрели все вопросы, включенные в повестку дня общего собрания. После конструктивного обсуждения были приняты соответствующие решения.